Aquí os deixamos un vídeo do Xuvenil A que fixo un xogador do equipo.


Despois da resolución definitiva da Real Federación Galega de Fútbol, o noso Club Marcón Atlético celebra dous ascensos.

 

Os infantiles: de Óscar Maceiras e Fernando, ascenden a 1ª Provincial. Darlle a noraboa a xogadores, afición e corpo técnico por ese gran traballo e gran temporada.

 

Os xuveniles A: de Amador e Balta, volven a facer historia no club, ó conseguir o ascenso a Liga Galega Xuvenil por primeira vez na historia do club. Noraboa a xogadores, afición e corpo técnico por este gran traballo e gran temporada.

 

Senior A, Senior B, Xuvenil B, Cadete, Alevíns, Benxamíns e Prebenxamíns, nunha gran temporada, seguen nas súas respectivas categorías sin efectos clasificatorios.

 

Gran traballo de todos e a pensar na próxima temporada.

Imos Marcón !!


El Marcón Atlético comunica la cancelación de todas sus actividades deportivas hasta nuevo aviso, debido a las medidas tomadas por la Xunta de Galicia, en las que se recomienda evitar las actividades sociales y deportivas.

Disculpen las molestias.

Muchas gracias !


PARTIDOS DE LIGA 2019-2020
Categoría Jda. Local R Visitante Fecha Hora Campo
Senior A 25ª Marcón Atl. Unión Dena CF D08 17:00 O Carrasco
Senior B 19ª SCD Poio Marcón Atl. D08 17:00 Municipal A Seca
Juvenil A 24ª Céltiga CF Marcón Atl. S07 16:00 A Bouza
Juvenil B Marcón Atl. ACD A Seca D08 12:00 O Carrasco
Cadete 24ª Marcón Atl. Figueirido CF S07 12:00 O Carrasco
Infantil ED Arousa SD Marcón Atl. S07 12:00 A Pelada Faxilde
Alevín F-11 Marcón Atl. Umia CF S07 16:30 O Carrasco
Benjamín EF Villa de Marín Marcón Atl. D08 12:00 San Pedro
Prebenjamín 11ª Marcón Atl. USD O Grove S07 10:30 O Carrasco

PARTIDOS DE LIGA 2019-2020
Categoría Jda. Local R Visitante Fecha Hora Campo
Senior A 24ª Tyde CF 2-3 Marcón Atl. D01 12:00 Álvarez Durán 1
Senior B 18ª Marcón Atl. 3-4 Campañó SD D01 17:00 O Carrasco
Juvenil A 23ª Marcón Atl. 1-3 Salgueiriños CF S29 16:00 O Carrasco
Juvenil B Barro CF 1-1 Marcón Atl. S29 11:00 Outeiro-Perdecanai
Cadete 23ª Juv. Cambados 2-0 Marcón Atl. S29 11:00 O Pombal grande
Infantil Marcón Atl. 4-0 AJ Lérez S29 12:00 O Carrasco
Alevín F-11 Moraña CF 0-6 Marcón Atl. S29 11:40 O Buelo
Benjamín Marcón Atl. 0-2 EF Portero 2000 S29 10:30 O Carrasco
Prebenjamín 10ª CD Arcade 1-3 Marcón Atl. S29 11:15 O Salgueirón